Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de Okumak Şanstır

Kiev Ukrayna’nın başkentidir. Karasal bir iklimi olan Kiev de yazlar sıcak kışlar soğuk geçer. Sıcağı sevmeyenler illa da Kiev’i görmeliyim diyorsa bahar ayları ziyaret için en doğru tercih olacaktır. Kış sporu ve eğlencesini sevenlerdenseniz soğuk olan kış aylarını tercih edebilirsiniz. Böylece nehrin donup da temizlik işlemi sonrası buz pisti olarak kullanıldığı dönemlerden faydalanabilirsiniz.

Kış sporu olarak buz dansı yapmak için bu ülke ziyaretini tercih edenler de her sene artan popülasyondadır. Genel olarak Rusça konuşuşsa da Ukraynaca konuşulduğu da olmaktadır. Rusça ve Ukraynaca konuşmayı öğrenerek burada daha kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bu çabanızdan ötürü halk da çok memnun kalabilecektir. Kiev sosyallik açısından pek çok tiyatrosuyla da zaman geçirilebilecek bir ülkedir. Opera salonu ve konser salonu da bu tarz mekânlarda zaman geçirmek isteyenler için dizayn edilmiş mekânlardandır.

Kiev gezilecek yerler nerelerdir?

Liste başı olarak söylenilen ve beğenilen yerler arasında bulunan Özgürlük Meydanı sık ziyaret alanları arasındadır. Kiev’in merkez meydanı olarak bilinen bu meydan turistler için en dikkat çekici yerlerden biridir. Khreshchatyk’da yer alan üç meydan arasında en popülerlerden biridir. Anlatılacak olursa Avrupa Meydanı tipindedir. Yerel pazarın ve halk eğlence alanı olarak kullanılan bu meydan en son Özgürlük Meydanı adıyla anılmaya başlamıştır.

Aziz Sofya Katedrali de Kiev’e gelenlerin Kiev gezilecek yerler listesine almaları gereken tarihi yerlerden biridir. 2007 yılında beğenilen yerler oylandığında bu katedral Ukrayna’da yer alan yedi harikadan biri olarak seçilmiştir. Katedral çevresine göz atıldığı zaman Ukrayna Barok tarzı yapılarla karşılaşıp büyülenebilirsiniz.

  1. Yüzyıldan kalma mozaik ve fresklere ev sahipliği yapan tarihi bir yapıdır burası. Ortaçağ Kiev knezlerinin mezar yeri olarak kullanılabildiği gibi taç giyme ya da elçi karşılama olaylarında kullanılabilen bir yer olarak Kiev de önemli bir yapıdır. Ukrayna Hristiyan kilisesi olarak yıl içinde ziyaretçisi çoktur.

Kiev gezilecek yerler listenizde bulunması gereken yerlerden birisi de Mariyinsky Sarayı’dır. Burası Kiev Cumhurbaşkanının Kiev de yer alan resmi tören evi olarak bilinmektedir. Barok ürünlerinin yer aldığı saray ünlü mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanmıştır. 19. Yüzyıl başlarında yakılmıştır. Sonrasında yeniden yapılandırma çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 1980’li yıllarda yapılandırma çalışmaları bittiği zaman yeniden ziyarete açılmıştır.

Kiev gezilecek yerler bakımından zengin olduğu kadar üniversitesi ile de ünlü bir şehirdir. Siz de üniversite yaşamınızda Ukrayna gibi gelişmiş bir akademik çevrede yer almak istiyorsanız tercihiniz Kiev olabilir. Kiev Üniversiteleri kayıt işlemleriniz için Eurostar yurtdışı danışma birim ziyaretlerinde bulunarak kayıt sürecinizi hızlandırmak mümkündür. Akademik hayatta ki başarılarınızla mezun olurken sahip olacağınız YÖK denklikli diplomanız sayesinde Avrupa iş sahasından faydalanabileceksiniz. Kiev fırsatıyla unvanınızı hak edecek bilgileri özümsemeye hazır mısınız?

#ukraynauçakmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadauçakmühendisliği #ukraynapilotaj #ukraynapilotajeğitimi #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #yurtdışındapilotaj #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #kievhavacılıküniversitesi #kievulusalhavacılıküniversitesi #kievdeokumak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!