Kiev’de Okumak Şanstır

Kiev Ukrayna’nın başkentidir. Karasal bir iklimi olan Kiev de yazlar sıcak kışlar soğuk geçer. Sıcağı sevmeyenler illa da Kiev’i görmeliyim diyorsa bahar ayları ziyaret için en doğru tercih olacaktır. Kış sporu ve eğlencesini sevenlerdenseniz soğuk olan kış aylarını tercih edebilirsiniz. Böylece nehrin donup da temizlik işlemi sonrası buz pisti olarak kullanıldığı dönemlerden faydalanabilirsiniz.

Kış sporu olarak buz dansı yapmak için bu ülke ziyaretini tercih edenler de her sene artan popülasyondadır. Genel olarak Rusça konuşuşsa da Ukraynaca konuşulduğu da olmaktadır. Rusça ve Ukraynaca konuşmayı öğrenerek burada daha kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bu çabanızdan ötürü halk da çok memnun kalabilecektir. Kiev sosyallik açısından pek çok tiyatrosuyla da zaman geçirilebilecek bir ülkedir. Opera salonu ve konser salonu da bu tarz mekânlarda zaman geçirmek isteyenler için dizayn edilmiş mekânlardandır.

Kiev gezilecek yerler nerelerdir?

Liste başı olarak söylenilen ve beğenilen yerler arasında bulunan Özgürlük Meydanı sık ziyaret alanları arasındadır. Kiev’in merkez meydanı olarak bilinen bu meydan turistler için en dikkat çekici yerlerden biridir. Khreshchatyk’da yer alan üç meydan arasında en popülerlerden biridir. Anlatılacak olursa Avrupa Meydanı tipindedir. Yerel pazarın ve halk eğlence alanı olarak kullanılan bu meydan en son Özgürlük Meydanı adıyla anılmaya başlamıştır.

Aziz Sofya Katedrali de Kiev’e gelenlerin Kiev gezilecek yerler listesine almaları gereken tarihi yerlerden biridir. 2007 yılında beğenilen yerler oylandığında bu katedral Ukrayna’da yer alan yedi harikadan biri olarak seçilmiştir. Katedral çevresine göz atıldığı zaman Ukrayna Barok tarzı yapılarla karşılaşıp büyülenebilirsiniz.

  1. Yüzyıldan kalma mozaik ve fresklere ev sahipliği yapan tarihi bir yapıdır burası. Ortaçağ Kiev knezlerinin mezar yeri olarak kullanılabildiği gibi taç giyme ya da elçi karşılama olaylarında kullanılabilen bir yer olarak Kiev de önemli bir yapıdır. Ukrayna Hristiyan kilisesi olarak yıl içinde ziyaretçisi çoktur.

Kiev gezilecek yerler listenizde bulunması gereken yerlerden birisi de Mariyinsky Sarayı’dır. Burası Kiev Cumhurbaşkanının Kiev de yer alan resmi tören evi olarak bilinmektedir. Barok ürünlerinin yer aldığı saray ünlü mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanmıştır. 19. Yüzyıl başlarında yakılmıştır. Sonrasında yeniden yapılandırma çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 1980’li yıllarda yapılandırma çalışmaları bittiği zaman yeniden ziyarete açılmıştır.

Kiev gezilecek yerler bakımından zengin olduğu kadar üniversitesi ile de ünlü bir şehirdir. Siz de üniversite yaşamınızda Ukrayna gibi gelişmiş bir akademik çevrede yer almak istiyorsanız tercihiniz Kiev olabilir. Kiev Üniversiteleri kayıt işlemleriniz için Eurostar yurtdışı danışma birim ziyaretlerinde bulunarak kayıt sürecinizi hızlandırmak mümkündür. Akademik hayatta ki başarılarınızla mezun olurken sahip olacağınız YÖK denklikli diplomanız sayesinde Avrupa iş sahasından faydalanabileceksiniz. Kiev fırsatıyla unvanınızı hak edecek bilgileri özümsemeye hazır mısınız?

Ukrayna Üniversitelerinin Başarıları

Ukrayna birçok birinci sınıf üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bu kurumlar katılımı, eleştirel düşünmeyi ve güçlü liderliği teşvik eder. Ukrayna üniversiteleri aynı zamanda öğrencileri için başarıya açılan bir kapıdır. Öğrencileri akademik, mesleki ve kişisel hayata hazırlayan zenginleştirici bir eğitim sunarlar.

Ukrayna’da 300’den fazla üniversite vardır. Her biri, ülkenin kültür ve eğitim sistemine önde gelen katkıda bulunuyor. Birçok Ukraynalı öğrenci meslek okulları yerine üniversitelere gidiyor. Bunun nedeni, üniversite diplomalarının daha düşük maaş tabularına sahip olması ve daha iyi bir maaş sağlamasıdır. Ek olarak, üniversite diplomaları daha prestijlidir ve genellikle devlette veya özel sektörde üst düzey pozisyonlar elde etmek için gereklidir.

Ukrayna üniversiteleri yıllar içinde dünya sıralamasında üstün başarı elde etti. En yüksek sıralamalardan bazıları sırasıyla 15. ve 12. sıradaki Kiev ve Lviv Üniversitelerine gitti. Diğer en iyi performans gösteren Ukrayna üniversiteleri arasında 13. sıradaki Kiev Ulusal Kiev-Mohyla Üniversitesi, 23. sıradaki Lviv Politeknik Üniversitesi, 25. sıradaki Ivan Franko Ulusal Üniversitesi ve 26. sıradaki Istorychna Holosiyevteta Ulusal Üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversitelerin çoğu işletme, turizm, bilgi teknolojisi, bilişim, elektronik ve diğer alanlarda birinci sınıf programlar sunmaktadır. Dünyanın her yerinden öğrenciler Ukrayna üniversitelerine gidiyor ve uluslararası ortaklıklar aracılığıyla değerli bilgiler kazanıyorlar.

Genel olarak konuşursak, Ukrayna’daki üniversite hayatı çok aktif. Öğrenciler sosyal kulüplere, spor takımlarına ve diğer ders dışı etkinliklere katılırlar. Çoğu kulüp okulun ilk ayından sonra şekillenmeye başlar, ancak ikinci ayın sonunda önemli bir ivme kazanabilir. Kulüpler, öğrencilerin arkadaşlık kurabilecekleri benzer ilgi alanlarına sahip diğer benzer düşünen kişilerle tanışmalarına yardımcı olur. Ayrıca, üniversite kursları genellikle 16 hafta sürer, bu nedenle sınıflarda herkesin katılımını sağlamak için toplantılar ve kulüpler olması önemlidir.

Üniversite öğrencileri fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel yetenek de geliştirir. Çoğu kurs, eleştirel düşünme becerilerine ve kapsayıcı değerlere odaklanan liberal çalışmaları içerir. Öğrenciler, dersler ve ders kitapları aracılığıyla çeşitli konuları analiz etmeyi ve bu konular hakkında fikir oluşturmayı öğrenirler. Bundan sonra, sınıflarında, kulüplerinde ve ders dışı etkinliklerinde gezinirken bu analitik becerilerini günlük yaşamlarına uygulayabilirler. Bu, onları gelecek için iyi donanımlı kılan güçlü zihniyetler geliştirmelerine yardımcı olur.

Pek çok kişi Ukrayna üniversitelerini Avrupa’nın ve dünyanın en iyileri arasında görüyor. Bu kurumlar tarafından verilen zorlu kurslar sayesinde öğrenciler önlerindeki zorluklara iyi hazırlanmışlardır. Sadece bu da değil, birçok kulüp öğrencilere benzer ilgi alanlarını paylaşan benzer düşünen insanlarla tanışmaları için bir yer sağlar. Bu, Ukrayna üniversitelerini gençleri kampüste ve kampüs dışında hayatın her alanında başarılı bir geleceğe hazırlamanın en iyi yollarından biri haline getiriyor.

#ukraynauçakmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadauçakmühendisliği #ukraynapilotaj #ukraynapilotajeğitimi #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #yurtdışındapilotaj #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #kievhavacılıküniversitesi #kievulusalhavacılıküniversitesi #kievdeokumak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!