Lisans Eğitimi Alma Fırsatı

Ukrayna yurtdışı hayaliyle beslenen pek çok öğrenci için şans niteliği taşıyan ülkelerden biridir. Öğrenci şehri olmanın verdiği avantajla ucuz bir şehir olması birçok açıdan çekiciliği arttırmaktadır. Şehrin büyüleyici yeşilliği, yurtdışı havası olsa da stressiz kabul şartlarıyla ülke kendine öğrenci çekmektedir.

Neden Ukrayna’da eğitim almalıyım?

Yurtdışı üniversiteler çerçevesinden bakıldığı zaman pek çok açıdan olumlu nitelikleri üzerine çekmeyi başardığı için Ukrayna tercih edilebilirliğini her geçen gün daha çok arttırmaktadır. Öğrencilere tecrübelerini aktaracak eğitim kadrosunun hem genç hem de deneyimli kişilerden oluşan bir ekiple gerçekleştiriyor oluşu öğrenci popülasyonunu arttırmaktadır. Her sene değişimin yer aldığı eğitim çemberinde en güncel değişikliklerin kısa sürede eğitim ortamında uygulanıyor oluşu da bu ülkede yer alma fırsatını arttırmaktadır. Dünya çapında kendini geliştiren ve geliştirmekte olan akademik kadroyla bir arada olma ayrıcalığı da Ukrayna’da sizleri beklemektedir.

Dil öğrenme çevresi bakımından sosyal bir çevre imkanı burada sizleri bekliyor. Hem dünya ülkelerinden gelen öğrenci profiline davetin var oluşu hem de Rusça/ Ukraynaca/ İngilizce dillerinde eğitim alabilme şansının oluşuyla bu ortamda şanslı hissedeceksiniz. Bu farklı dilleri sosyal hayatınızda ve gelecekteki iş yaşantınızda kullanabilme fırsatında oluşunuzda sizi memnun edebilecektir. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/ İngilizce programı içinde yer alabilmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışma birim rehberliğinden faydalanma düşüncesine girebilirsiniz.

Ukrayna’da eğitim almak için diğer pek çok üniversitede mecbur tutulan YGS/ LYS sınav derdiyle uğraşmanıza gerek yoktur.

Sosyal ve kültürel olanaklar bakımından geniş bir yelpazede seçenekler sunan üniversite sizler için ayrıcalıklı bir kültür yeri olacaktır. Spor kompleksleri, kütüphaneleri, tiyatro- sinema salonları, konferans salonları, kafeteryaları, tiyatro/ aktivite kulüpleri ile bu üniversitede geçirdiğiniz zamandan keyif alabileceksiniz. Ukrayna Üniversiteleri Rusça/ İngilizce programı ile dil bakımından yetişirken kendinizi sıkılacak zaman bulamayacak konumlarda bulabileceksiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/ İngilizce programı öğrencisi olanların genel itibari ile Rusça tercihinde bulundukları gözlemlenmektedir. Bu ülkede İngilizce yönünden bilgi eksikliği ve bu dile olan ilgisizlik nedeniyle siz de Rusça yönünde tercihi düşünebilirsiniz. Rusça ya da Ukraynaca öğrenme arzunuzu harekete geçirmek burada alacağınız eğitim açısından daha faydalı dönütler sağlayacaktır. Hazırlık sınıfında İngilizce eğitimi alıp programa İngilizce devam etmek isteyenler ortamda bazı sınırlılıklarla karşılaşabilmektedirler. Ders materyali, tam manası ile İngilizce diline hakim olmayan akademik kadro gibi olumsuzlukları görme niyetinde değilseniz seçiminizi iyi yapmalısınız.

Ukrayna Üniversiteleri Rusça/ İngilizce programı tercihinizde Rusça tercihiniz ile alan bazında çok daha iyi bilgi açlığı gideriminde bulunmaya var mısınız? Kariyer yapabileceğiniz alan bazında yükselebileceğiniz birtakım bölümleri araştırıp Rusçanızla geleceğinizi garanti altına alabileceğiniz branş seçimlerinde bulunmak istemez misiniz? Tam bir üniversite şehri olan Ukrayna’da dil tercihinizde sık kullanılan bir tercihle iyi yerlere yükselebilirsiniz.

Yurtdışında okumak, Ukraynalılar için eğitim maliyetlerini düşürmenin harika bir yoludur. Ukrayna okulları için devlet finansmanı son derece sınırlıdır, bu nedenle çoğu öğrenci eğitimlerini kendi başlarına veya ailelerinin yardımıyla öderler. Ancak bu, yurtdışında eğitim almanın kötü bir fikir olduğu anlamına gelmez! Yurtdışındaki çoğu üniversite, Ukrayna’dan seçkin öğrencilere yaşam giderlerinizi karşılamak ve tesislerini ve kurslarını ücretsiz olarak kullanmak için burslar sunar. Ayrıca, dil veya liderlik gelişimi gibi yurtdışında yeni beceriler öğrenmenize de olanak tanır. Diğer ülkelerden Ukrayna’ya taşınan öğrenciler zengin bir eğitim geçmişine ve büyüme için birçok fırsata sahip olacaklar. Ancak evde sürekli başarısız olmadan uygun fiyatlı bir eğitim istiyorlarsa, çok çalışmak ve fedakarlık yapmak zorunda kalacaklar. Uluslararası öğrenciler, ülkedeki akademik performanslarına bakılmaksızın Ukrayna’ya kabul edilir.

#ukraynauçakmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadauçakmühendisliği #ukraynapilotaj #ukraynapilotajeğitimi #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #yurtdışındapilotaj #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #kievhavacılıküniversitesi #kievulusalhavacılıküniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!