Kiev Tarihi Eserleri

Ülkemizdeki öğrencilerin yurtdışında eğitim almak istediklerinde en çok ilgi gösterdikleri ülkelerden biri olan Ukrayna özellikle köklü eğitim sisteminin yanında günlük hayta insanlara sunduğu farklı seçenekler ile de dikkatleri çekebilmektedir. Her türlü zevke sahip insanın mutlaka keyifli bir şekilde zaman geçirmek için kendine uygun bir aktivite bulabildiği bu güzel ülkenin en kalabalık şehri olan Kiev her zaman için akıllara gelen ilk şehirlerden biri olmaktadır. Gerek sahip olduğu başarılı okulları gerekse günlük yaşamın son derece hareket olması ile her zaman ilgi gören Kiev şehri aynı zamanda tarih meraklıları içinde mükemmel bir seçimdir.

Köklü tarihi ile tanınan bu şehir tarih boyunca çok önemli olaylara ve şahsiyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehrin birçok bölgesinde çok eski zamanlardan kalmış olan birçok eserin olması ve insanların bu eserleri görmek için çok uzak yollardan gelmeleri her zaman Kiev şehrini özel kılmıştır. Şehri gezmek isteyen kişiler tarihe tanıklık etmiş meydanlar, binalar ve heykeller ile kendilerini adeta bir açık hava müzesinde sanabilmektedirler. Şehrin simgesi haline gelmiş olan özgürlük meydanı şehrin tam merkezinde yer alan ve 9ncu yüzyılda ormanların yok edilmesi ile öncelikle hayvan otlağı olarak kullanılan daha sonraki yüzyıllarda ise meydan statüsü kazanmış olan çok özel bir meydandır. Kiev şehrine gelen herkesi mutlaka görmesi önerilen bu meydan özellikle tarih meraklıları için her zaman en önemli noktalardan biri olmuştur.

Tarihe Tanıklık Etmek İsteyenlerin En Uğrak Yeri

Aynı zamanda şehrin ilk giriş kapılarından biri de sembolik olarak bu meydanda bulunmaktadır. Şehrin bir diğer önemli tarihi noktası ise XVIII yüzyıldan bu yana var olan ve şehri en eski yapılarının yer aldığı tarihi Khreshchatyk Caddesidir. Bu cadde özellikle sahip olduğu tarihi dokuyu halen insanlar hissettirmesi ve ülkenin birçok önemli şahsiyetinin yaşamak için tercih ettikleri bölgelerden biridir. İlk zaman sık ve gür bir orman olarak bilinen bu bölge binaların yapılmaya başlaması ile birlikte büyük ve kalabalık bir caddeye dönüşmüştür.

Kiev şehrinde yaşayan kişilerin ülkeyi tanıtan hediyelik eşyaları satın alabildikleri ve şehrin yönetim katmanı ile halkın yaşadığı bölgeyi birbirine bağlayan Andrevski Yokuşu da çok önemli bir tarihi mekândır. Dnipro nehrine bakan kafeleri ile ünlü olan bu bölgede insanlar günün yorgunluğunu tarih kokulu bir mekânda atmanın keyfini yaşayabilmektedirler.

Ayrıca Kiev tarihi eserleri denince akla gelen diğer seçenekler olan Podol Semti , Golden Gate, Azizler Şehri Pecherska Lavra, Svetoya Sofya Katedrali, St.Vladimirskaya Katedrali, Mariyinsky Sarayı, Babiy Yar, Kiev Mikro Minyatür Müzesi, II. Dünya Savaşı Müzesi, Pirogovo Açık Hava Müzesi de bu şehre giden kişilerin her zaman görmeleri önerilen tarihi yerlerdir. Özellikle tarihe meraklı olan öğrenci adaylarının sürekli olarak Kiev şehrine ilgi göstermelerinin nedeni de sahip olduğu bu eserlerdir.

#ukraynauçakmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadauçakmühendisliği #ukraynapilotaj #ukraynapilotajeğitimi #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #yurtdışındapilotaj #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #kievhavacılıküniversitesi #kievulusalhavacılıküniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!