Avrupa’nın Şehri Ukrayna

Ukrayna öğrencilik yaşantısını doya doya yaşayabileceğiniz kaliteli Avrupa ülkelerinden biridir. Gençlerin bir araya geldiği üniversite ortamının çok farklı ülkelerinden gelen çeşitlilikle tamamlanıyor oluşu son derece kaliteli yaşama davetiye çıkarmaktadır. Farklı diller, kültürler, sosyal yaşantılarla iç içe bir lisans sürecini bu ülkede yaşayabilirsiniz. Bologno kriterleriyle yoğrulan Ukrayna eğitim sistemi tatmin edici kriterlerle zenginleştirilmiştir. Hazırlık eğitimiyle başlayacağınız eğitim yaşantısı lisans, uzmanlık eğitim, master ve doktora süreciyle devamlılık arz etmektedir.

Ukrayna eğitim sistemi içinde yer almak için ne gibi evraklara ihtiyaç duyacaksınız?

Ukrayna’da yer alacağınız eğitim süreci sizi başarılı bir alan mezunu yapabilecek şekilde yetiştirmeye yardımcı olabilecektir. Eşit fırsatlardan faydalanarak yetiştirileceğiniz akademik süreç için kendinizi yetiştirirken lise ve dengi okullardan mezun olduğunuzu belirten bir diplomayla başvuru gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Sınav puanı derdiyle uğraşmadan kayıt olabileceğiniz Ukrayna Üniversiteleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ziyaretlerinizle daha kolay gerçekleşebilecektir.

Eğitimde Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerinde eğitim alabilme özgürlüğünü size veren Ukrayna eğitim sistemi sizi en iyi olma yolunda her daim ilerletebilecektir. Modern koşullarını, güçlü akademik kadrosunu, teori ve mesleki eğitim kriterlerini eğitim ortamına adapte eden üniversite her yönden sizi donanımlı hale getirebilecektir. Hazırlık sınıfıyla başlayacağınız eğitim hayatında mesleki derslerle devam eden süreçte de en iyi eğitmenlerle aynı ortamda yer alabileceksiniz. Öğrencilerle farklı seviyelerde eğitim sürecinde yer alan akademik birim en iyileri projelere katma eğilimi içindedir. Sizleri alan bazında aranan eleman yapabilecek şekilde eğiten akademik birimlerle iç içe yer alabileceğiniz süreçte yer almak istemez misiniz? Araştırma birimleri zengin, teori ve uygulama derslerini en iyi şekilde alabileceğiniz ortam bakımından zengin bir ortam Ukrayna’da sizleri bekliyor.

Ukrayna eğitim sistemi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilmeniz mümkün. Tercihlerinizle Ukrayna şehrinin tarih kokan sokaklarını, yeşil görünümünü de lisans sürecinizde en doyumsuz hazda yaşayabileceksiniz. Sizlerin heyecan dolu bir üniversite yaşamında yer alabilme ayrıcalığını yaşayabilmenizi sağlayacak Ukrayna topraklarında kaliteli bir yaşam sizlerin olabilecektir. Avrupa’da iş yaşamını da sürdürebileceğiniz başarılara imza atacağınız uygulama eğitimleri ile kendinizi donanımlı bir mezun olarak hissedebileceksiniz. Yaşamınızı sürdürebilecek gelirlerde üstün performans sergileyebileceğiniz işyerlerinde yer alabilme memnuniyetini akademik ortam size sunacaktır.

Şimdiye dek burada aldığı eğitimle iyi yerlere gelmiş pek çok öğrenci ile irtibata geçerek heyecan dolu gelecek planlarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Sizleri siz olduğunuz için iyi yerlere getirecek olan akademik personelin güçlü imkânlarını hissetmeye var mısınız? En başarılı kimliklerle hayallerinize bir adım daha yaklaşabilme ayrıcalığını yakalamaya var mısınız? Sizi Ukrayna’yı tercih ettiğiniz için mezuniyetiniz ile işe alabilecek pek çok kurumla bizim sayemizde irtibata geçebileceksiniz. Ukrayna’da okumanın ayrıcalıklarını fark etmeye hazırım diyenler haydi acele edin.

Ukrayna Hakkında

Çoğu insan Ukrayna’yı düşündüğünde Doğu Avrupa’da bir ülke düşünür. Aslında Ukrayna Avrupa’da; sadece Karadeniz’in diğer tarafında. Ukrayna zengin bir tarihe ve doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Aynı zamanda karmaşık ve çeşitli bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli kültürleri ve farklı gelenekleri harmanlama biçimi nedeniyle bazı insanlar Ukrayna’ya bir eritme potası diyorlar.

Ukrayna’nın kömür, krom, ağaç lifi, nikel ve granit gibi birçok doğal kaynağı var. CIA World Factbook’a göre, Ukrayna’nın 78 kritik hammaddesi var. Aynı zamanda, çoğu ülkenin ekonomisi doğal kaynakların sömürülmesine dayanmaktadır. Bu nedenle, Ukrayna ekonomisinin sağlığı, doğal kaynaklarının ne kadar sağlıklı olduğuna bağlıdır. Bir yandan, sağlıklı kaynaklar ülke için daha fazla zenginlik anlamına geldiğinden, bu ekonomi için iyidir. Ancak, kaynakların çevreye veya ekonomik sonuçlara bakılmaksızın sömürülmesi kötüdür.

Doğal kaynakları kullanmanın bir yolu onları madenlemektir. Ukrayna, evlerine ve fabrikalarına enerji sağlayan birçok kömür madenine sahiptir. Ancak, güvenlik protokollerine uyulmadığı veya çevreyi koruyan yasalar uygulanmadığı takdirde madencilik çevreleri yok edebilir. Ek olarak, hangi doğal kaynakları çıkaracağınızı seçerken ekonomik sonuçları göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin, kromun hayvanlara ve insanlara benzer şekilde zehirliliğine ilişkin sağlık endişelerine rağmen Çin, Kırgızistan’dan krom çıkarmaktadır. Bununla birlikte, İkinci Dünya Savaşı sırasında Çin’in kromu ve Japonya’nın kömürü sömürüsünde görüldüğü gibi, kaynak sömürüsü milliyetçi coşkuya yol açabilir. Doğal kaynakları kullanmak, yönetim planlarının ne kadar iyi uygulandığına bağlı olarak şiddetli milliyetçi gurura veya yıkıcı sonuçlara yol açabilir.

Doğal kaynakları kullanmanın başka bir yolu da onları hasat etmektir. Örneğin, Sırbistan dünyanın en büyük ceviz hasatlarından biri olduğu için ceviz hasadı yapıyor. Buna ek olarak, Çin, kağıt ürünleri veya mobilya üretim teknikleri gibi ağaç lifi ürünleri için dünyanın en büyük pazarlarından biri olduğu için Litvanya’dan odun lifi hasat ediyor. Ayrıca Azerbaycan dünyanın en büyük krom yataklarından biri olduğu için Kazakistan’dan krom hasadı yapmaktadır. Ek olarak, Ukrayna’nın çeşitli bölgeleri meşe ağaçlarında yaşayan arı sürülerinden bal toplar.

Ukrayna kimliği hala şekilleniyor; bu nedenle, Ukrayna kültürünün birçok yönü hala Ukraynalılar tarafından tanımlanmakta ve keşfedilmektedir. Hızla şekillenen bir yön, ülkenin farklı yerlerinde bölgeselcilik duygusudur. Doğu ve güney, geleneksel olarak, orta ve kuzey Ukrayna’nın çoğunun bulunduğu batı ve merkez bölgelerden daha fazla Rus yanlısı olarak kabul edilir. Ukraynalıların tarihlerinin ve mevcut siyasi durumlarının farkına vardıkça, ülkenin tüm bölgelerinde hem Rusya hem de Ukrayna yanlısı duygular gelişiyor gibi görünüyor.

Coğrafyacılar arasında popüler olan bir diğer konu da manzaralardır- belirli bir bölgeyi hangi yönler oluşturur? Özellikle, güzel bir manzarayı oluşturan nedir? Pek çok kişi, güzel manzaraların güzel bir insan, hem insanlara hem de hayvanlara karşı nazik ve sevgiyle davranan biri olduğunu düşünür. Güzel manzaralar hayat veren büyümeyi besler; bereketli toprakları ve yumuşak yeşillikleri ile hayatımıza neşe ve güzellik katarlar. Bir manzarayı güzel yapan şey budur.

#ukraynauçakmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadauçakmühendisliği #ukraynapilotaj #ukraynapilotajeğitimi #mühendislikdikeygeçiş #yurtdışındamühendislik #yurtdışındapilotaj #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #kievhavacılıküniversitesi #kievulusalhavacılıküniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!